Нормативно-правове забезпечення

7. Тема:Географічні координати. Правила відліку географічної широти.

Географічні координати – адреса об’єктів на нашій планеті
Кожна точка на Землі має свою, притаманну лиш їй, географічну адресу, за якою її можна відшукувати. Цю адресу записують не словами з зазначенням міст, вулиць, номерів будинків та квартир, а в градусній мірі географічних координат.
За географічною картою чи глобусом координати точок визначають, користуючись градусною сіткою. Положення будь-якого пункту на поверхні Землі визначається двома координатами: географічною широтою та географічною довготою.
Як за картою визначають географічну широту

Географічну широту точок визначають за паралелями градусної сітки. Починають відлік широти від найдовшої паралелі – екватора – в бік полюсів. Якщо точка лежить на північ від екватора, її широта вважається північною (скорочено записується пн. ш.), якщо на південь – південною (пд. ш.).







Завдання. За мал.28, визначте, які точки мають північну широту, а які південну.



Отже, з’ясувавши, яку широту, північну чи південну, має точка, ми знаємо у якій півкулі її шукати. Для уточнення “адреси” слід встановити, наскільки дана точка віддалена від екватора. Відстань від екватора до кожного з полюсів становить чверть кола, тобто 90О. Тому географічна широта точки може змінюватися від 0О (якщо вона лежить на екваторі) до 90О (якщо вона розміщена на одному з полюсів). Наприклад, якщо точка лежить у північній півкулі на відстані 10О від екватора, говорять, що її географічна широта 10О пн. ш.

Завдання. Користуючись мал. 28, визначте широту позначених точок.
Таким чином, географічна широта – це відстань даної точки на північ чи на південь від екватора, виражена в градусах. 

Немає коментарів:

Дописати коментар